• Eşkina Balık TaşıBöbreklerin iç astarındaki çözünmüş minerallerin birikimidir. Genellikle kalsiyum oksalattan oluşurlar, ancak başka birçok bileşikte  oluşabilirler. Keskin, kristal bir yapı korurken böbrek taşları bir golf topu büyüklüğüne büyüyebilir. Taşlar küçük olabilir ve idrar yolu ile fark edilmeden geçebilir, ancak vücuttan ayrıldıklarında aşırı ağrıya da neden olabilirler. belirtiler Böbrek taşları mineral birikiminden kaynaklanır. Böbrek taşı genellikle üretere hareket edene kadar semptomsuz kalır.


  Eşkina Balık Taşı

  Böbrek taşlarının belirtileri ortaya çıktığında, genellikle şunları içerir: idrar kesesi ve üriner sistemdeki idrar söktürme idrarı sırasında idrarla atılan yanma hissi içinde idrar kaçırma ve mide bulantısı kan hücresi veya irin içindeki kasık ve / veya yan kanamada şiddetli ağrı ve enfeksiyon varsa Vücudun içinde kalan böbrek taşları da idrarın vücudu terk etmek için kullandığı yolu engelleyen, böbreği mesaneye bağlayan tüpün tıkanması dahil olmak üzere birçok komplikasyona yol açabilir.

  Böbrek Taşı

  Araştırmaya göre, böbrek taşı olan kişilerin, kronik böbrek hastalığı gelişme riski daha yüksektir. Nedenler Böbrek taşları boyut olarak değişebilir. Bazılarının golf topları kadar büyüdüğü bilinmektedir. Böbrek taşlarının önde gelen nedeni vücuttaki su eksikliğidir. Taşlar, günde sekiz ila on bardak sudan daha azını içen bireylerde daha yaygın olarak bulunur. İdrarın ürik asitini seyreltmek için yeterli su olmadığında, idrar daha fazla asidik hale gelir.

  Eşkina Taşı

  İdrarda aşırı asidik bir ortam böbrek taşlarının oluşumuna yol açabilir. Crohn hastalığı, idrar yolu enfeksiyonu, renal tübüler asidoz, hiperparatiroidizm, medüller sünger böbrek ve Dent hastalığı gibi tıbbi durumlar böbrek taşı riskini artırır. Risk faktörleri Böbrek taşları erkeklerde kadınlardan daha yaygındır. Türkiye'de  araştırmalara göre  balık taşını kullanan hastalar  böbrek taşlarını ameliyatsız  çözümüyle  kurtuluyorlar  genelde  araştırmalara göre Böbrek taşları yaşayan çoğu insan 30 ila 50 yaşları arasında bunu yapar.

  Eşkina Balığı Taşı

  Bir aile hikayesi böbrek taşı da kişinin onları geliştirme şansını arttırır. Benzer şekilde, daha önceki bir böbrek taşı  Böbrek taşları için ek risk faktörleri arasında protein ve sodyum açısından yüksek ancak kalsiyum düşük, sedanter yaşam tarzı, obezite, yüksek tansiyon ve gastrik bypass cerrahisi, enflamatuar barsak hastalığı gibi vücutta kalsiyumun nasıl emildiğini etkileyen durumlar yer alır. ve kronik ishal. tedavi Litotripsi, böbrek taşına daha küçük parçalara ayırmak için bir şok dalgası göndermeyi içerir. Böbrek taşlarının tedavisi öncelikle semptom yönetimine odaklanır. Taş geçmek çok acı verici olabilir.

  Eşkina Taşı

  Eşkina taşı ile bugünlere  gelmiştir Bir kişinin böbrek taşı öyküsü varsa.  eşkina balık taşı  limon ile kullanmak gerekir.